10 вересня. Червоноград

(Світ у писанках Тараса Городецького. Упорядник Віра Манько. Львів. Свічадо. 2009.)

Сьогодні в Червонограді, де народилась та прожила усе своє дитинство, починається Всеукраїнський фестиваль писанки, присвячений пам’яті  одного з високих та по всьому світу шанованих авторитетів у галузі писанкарства Тараса Йосиповича Городецького (28 серпня 1964 року, Червоноград — 26 вересня 2006 року, Червоноград), сина колишнього розвідника УПА, що був засуджений на 25 років таборів Казахстану та Воркути, інженера-будівельника за освітою, писанкаря за покликанням.

2010 року робила відео з його роботами. Мій знайомий по YouTube Франк (Frank Pickavant), згодом він видалив свої роботи з YouTube, не прийнявши нової політики сайту, назвав дуже влучно наші писанки словом “eggcelent” (одне зі значень англійського слова “excellent” – неперевершений, тобто два слова в одному, щось на кшталт: неперевершене яйце чи неперевершені яйця). Писанки Тараса можна сміливо називати словом “eggcelent”.

 

/ / / /
    Галина Мирослава

    Галиною Мирославою та Галкою Мир (дитячі речі) я стала у 90-х роках минулого століття, малою дитиною підписувала свої записи по-іншому: Ляля Щаслива (в родині мене називали Лялькою, коли була маленькою, навіть зараз коли-не-коли так можуть сказати старші за мене), якийсь час побувала Галиною Мирославич та під родинним прізвищем Козак, у газеті ,,Ратуша" мене представили одного разу під прізвищем по чоловікові (з ним також одного разу взяла участь у Літературному фестивалі в Чернівцях)...