16 жовтня

(Меморіальна дошка Ципріана Порумбеску у Чернівцях)

Щороку 14 жовтня світ згадує відомого румунського композитора, одного з основоположників румунської класичної музики, якого ми могли б назвати і українським, бо народився та зростав у наших Карпатах, в красивому гуцульському селі Шепіт (відомому ще з 15 століття), тепер  Путильського району Чернівецької області, Чіпріана Порумбеску.

Батьком Чіпріана був відомий буковинський письменник того часу, православний священник Іраклій Порумбеску. Першу музичну освіту композитор здобував у  друга батька, улюбленого учня Шопена, українського та польського композитора Кароля Мікулі (теорія), згодом у другого відомого українського композитора – Сидора Воробкевича (гармонія, хорове диригування).

Ч. Порумбеску здобував освіту у Чернівецькій духовній семінарії та в Університеті (1873-1877 рр). Кілька років працював у Чернівцях, де був одним із організаторів Товариства румунських студентів на Буковині “Арбороаса”.

/ / / /
    Галина Мирослава

    Галиною Мирославою та Галкою Мир (дитячі речі) я стала у 90-х роках минулого століття, малою дитиною підписувала свої записи по-іншому: Ляля Щаслива (в родині мене називали Лялькою, коли була маленькою, навіть зараз коли-не-коли так можуть сказати старші за мене), якийсь час побувала Галиною Мирославич та під родинним прізвищем Козак, у газеті ,,Ратуша" мене представили одного разу під прізвищем по чоловікові (з ним також одного разу взяла участь у Літературному фестивалі в Чернівцях)...