Христинопіль. Кристинопіль. Червоноград.

23 березня

Напередодні Всесвітнього дня поезії, 21 березня, нашвидку побувала у місті дитинства, у далекому та водночас близькому Червонограді, що століттями носив назву Кристинопіль (Кристинополь), Христинопіль.

Так боляче бачити, як руйнується палац Потоцького… чимдень, то сильніше. Підточується водами, не чекаючи моменту, коли руки (та гроші) до нього із львівського фонду (місцеву владу позбавили права, споруда тепер під повним наглядом Львова) дійдуть. Стоїть зранений, обсипається.

Ще трохи – і його просто може не стати, а він же з усього знищеного палацового комплексу становить лише 6 відсотків. 94 назавжди втрачено (з парком на зразок Версальського, басейнами, рідкісними видами рослин, водограями, альтанками та різними господарськими прибудовами).

Як це боляче спостерігати…

Історія Кристинопільського замку

Про палац.

800px-CzerwonogrodPalacPotockich

6915

Mały Król na Rusi i jego stolica Krystynopol / z Pamiętnika klasztornego 1766-1787 i z innych źródeł zebr. i zestawił Jan Czernecki. 1939.

Ой, як би хотілось, щоб він так поетично виглядав, як це зробив колись у своєму відео мій  YouTube приятель  Добромир …

P.S. Нещодавно побачила стару світлину замку, яка мене причарувала (Ірина Огородник)

14445938_253406221727572_1784681203011198104_n

 

/ / / /
    Галина Мирослава

    Галиною Мирославою та Галкою Мир (дитячі речі) я стала у 90-х роках минулого століття, малою дитиною підписувала свої записи по-іншому: Ляля Щаслива (в родині мене називали Лялькою, коли була маленькою, навіть зараз коли-не-коли так можуть сказати старші за мене), якийсь час побувала Галиною Мирославич та під родинним прізвищем Козак, у газеті ,,Ратуша" мене представили одного разу під прізвищем по чоловікові (з ним також одного разу взяла участь у Літературному фестивалі в Чернівцях)...