Художник Євгеній Лещенко. Ода єдності.

Завдяки п. Миколі Марунчаку довідалась про українського художника Євгена Лещенка, якого американські критики назвали основоположником напряму “Райське мистецтво”.

Я б назвала роботи Євгена одою єдності світу, взаємопов’язаності та взаємопроникності.

Верхні яруси живого світу (дерева) на картинах Євгена тримають поля, не вивищуючись над ними, лише плавно витягуючи своє гілля для допомоги, і не лише гілля – і стовбури теж розкриваються, щоб впускати у себе.

1000-leshchenko-9

Осінь на полотні художника ховає світ у кокони для лялечок, для дітей, намагається вберегти від холоду світу у затишних кубельцях, огортає з любов’ю, немов ковдрами, шарами ніжності, казки, краси.

60748_original

 

А плоди людей, тримаючись косами та чубами, виростають на деревах роду, кожне з яких має свою зачіску…

73464_original

 

/ / / /

  2 comments

  1. В Євгена Лещенка ще є картини казкових сюжетів на тему “Світ кота” від перегляду яких виникає стан радості….

  Comments are closed.

  Галина Мирослава

  Галиною Мирославою та Галкою Мир (дитячі речі) я стала у 90-х роках минулого століття, малою дитиною підписувала свої записи по-іншому: Ляля Щаслива (в родині мене називали Лялькою, коли була маленькою, навіть зараз коли-не-коли так можуть сказати старші за мене), якийсь час побувала Галиною Мирославич та під родинним прізвищем Козак, у газеті ,,Ратуша" мене представили одного разу під прізвищем по чоловікові (з ним також одного разу взяла участь у Літературному фестивалі в Чернівцях)...

  you may like this post