Мариля Фалк, індолог зі Львова

Мариля Фалк – видатна науковиця-індологиня зі Львова

26 квітня 1906 року у Львові народилась одна з найбільших індологів (індознавців) двадцятого сторіччя – Мариля Фалк. Її твір “Il mito psicologico nell’India antica” (Психологічний міт у Стародавній Індії), виданий італійською мовою 1939 року, авторка працювала над ним з 1930-го, з часом був призабутий, однак його перевидання у 1986 році принесло неабияку славу авторці, на жаль, усамітнена у своєму маєтку в Шамоні-Мон-Бланк у Франції, Мариля непомітно покинула цей світ на 6 років раніше.

Багато білих плям у біографії цієї ерудованої жінки. Досі невідомо, де саме вона отримала шкільну й першу університетську освіту. А от про навчання у Сорбонні під керівництвом знаного вченого Жана Пшилуського згадують усі джерела, як і про Колеж де Франс, де Фалк продовжила студії.
Наукову діяльність дівчина розпочала в Римі та в Інституті сходознавства Варшавського університету. Друкувала статті у наукових виданнях, входила до Товариства польських сходознавців. У 1938 році виступила з рефератом на XX міжнародному конгресі сходознавців у Брюсселі. (Далі на “Малій сторінці”)

/ / / /
    Галина Мирослава

    Галиною Мирославою та Галкою Мир (дитячі речі) я стала у 90-х роках минулого століття, малою дитиною підписувала свої записи по-іншому: Ляля Щаслива (в родині мене називали Лялькою, коли була маленькою, навіть зараз коли-не-коли так можуть сказати старші за мене), якийсь час побувала Галиною Мирославич та під родинним прізвищем Козак, у газеті ,,Ратуша" мене представили одного разу під прізвищем по чоловікові (з ним також одного разу взяла участь у Літературному фестивалі в Чернівцях)...