22 серпня

Колись зробила короткий запис про художника Івана Івановича Ковальського (1839,? -1937,?), який прожив майже 100 років (98). Малював міста та пейзажі Європи. Прізвище записував польською: Kowalski (http://www.artfoxlive.com/wap/wapLargeImg/366382?title=Ivan%20Ivanovich%20Kowalski%20%20(%20Russian%201839%20-%201937%20). Пишуть, що був художником російської школи, підписувався: Ivan Ivanovitch (у польській мові букви v нема, як і нема традиції писати по батькові). Знаю, що він не закінчував Академії мистецтв у Петербурзі.

Найбільша колекція робіт цього митця знаходиться на французькому сайті – http://www.artnet.fr/artistes/ivan-ivanovitch-kowalski/r%C3%A9sultats-de-ventes/3

Прізвище Ковальський насправді дуже поширене не лише в Польщі (Ян Ковальський у поляків – це метонім пересічного громадянина Польщі, те саме, що Джон Сміт в Англії, Жан Дюпон у Франції, Іван Петрович у Росії, Марко Маркович в Сербії, Йонас Йонайтіс у Литві,  Василь в українців, тощо), воно зустрічається по всьому світу. Дуже багато Ковальських мешкають також в Україні, зокрема в Західній.

Снимок экрана (225)

Свого часу я писала про  художника Леона (Лео, Лев) Мар’яновича Ковальського (11 квітня 1870  у Києві – 17 листопада 1937 року в Кракові), скульптора Петра Ковальського (2 березня 1927, Львів – 7 січня 2004 р. в Парижі), не раз згадувала про дорогу мені  українську письменницю Ксенію Ковальську, позаяк кортить знати більше про Івана Івановича Ковальського, а не виходить.

http://www.ebay.com/itm/Aquarelle-Peniche-Sur-Canal-Enneige-Ivan-Ivanovitch-Kowalski-1904-/171230833406

P. S. Дякую п. Едмунду з Польщі за посилання, де більш-менш чітко видно підпис художника.

Так, І.І. Ковальський подається усюди, як майже усі вихідці з Російської імперії та Радянського Союзу, які не дожили до незалежності України, як російський художник. Особисто стикалась кілька разів з записамм про художників, що не покидали ніколи України або жили за межами Радянського Союзу: “Творив у Російській Федерації”, тому не йму віри такого типу повідомленням, шукаю детальнішу біографію.

P.P.S. 26 серпня. Знайшла запис, де сказано, що Іван Ковальський народився в Парижі, записувався також Ivan Kowalsky, не лише Ivan Ivanovitch Kowalski або Ivan-Ivanovitch Kowalski (l у деяких підписах перекреслене вгорі, м’яке, на польський лад). http://www.legrenierdaugustine.com/fr/aquarelles-pastels-dessins/1279-aquarelle-peniche-sur-canal-enneige-ivan-ivanovitch-kowalski-1904.html

 

/ / / /

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *