Почути голоси з минулого

Старі платівки послухати вдома без відповідних пристроїв, дивним чином збереженим, практично неможливо. Дідо колись

тримав платівки початку минулого століття, випущені до Другої світової війни, на стриху, не для кожного ока. Різкі зміни погоди знищили їх, вони потріскались. Зараз я шкодую, що не сфотографувала до того, як викинула їх багато років тому. Сьогодні завдяки колекціонерам, дослідникам, науковцям записам надається друге дихання. Дві старі розтріскані платівки я залишила на згадку.

78rpm recordings, Columbia E 594 65046-2 (колір серединки з записами ближчий до коричневого)

На YouTube нещодавно з’явилось відео з піснею ,,Рах-цях-цях” (Ой-ра) у виконанні  Українського оркестру Павла Гуменюка – https://www.youtube.com/watch?v=UTXc09Felrw, на моїй платівці написано, що у виконанні Військового оркестру.

До речі, Павла Гуменюка вважали королем фольклорної музики в Америці свого часу, називали королем українських скрипалів  – http://www.mustrad.org.uk/articles/humeniuk.htm

78rpm recordings, Сolumbia E4515 85569

На YouTube запис пісень ,,В Києві” та ,,На ярмарку” 1919 року є, ніби навіть на тій самій платівці – https://www.youtube.com/watch?v=nUqlZO_6yh0.

з тими самими виконавцями: Іван Петляк та Грицько Когут, однак вигляд платівки чомусь зовсім інший.


І вцілілі радянські, випущені не в Росії (в основному на Московській фабриці), а в Україні:

 

 

/ / / /
    Галина Мирослава

    Галиною Мирославою та Галкою Мир (дитячі речі) я стала у 90-х роках минулого століття, малою дитиною підписувала свої записи по-іншому: Ляля Щаслива (в родині мене називали Лялькою, коли була маленькою, навіть зараз коли-не-коли так можуть сказати старші за мене), якийсь час побувала Галиною Мирославич та під родинним прізвищем Козак, у газеті ,,Ратуша" мене представили одного разу під прізвищем по чоловікові (з ним також одного разу взяла участь у Літературному фестивалі в Чернівцях)...

    you may like this post