Лопатинський замок

Не можу втриматись, щоб не завантажити дуже цінний з точки зору літератури, історії та особисто для мене документ, який розміщений на сторінці українського письменника В’ячеслава Гука.

Снимок экрана (234)

Турянські – родина мого діда по мамі. Радянська влада стежила за Турянськими по війні, може й з 1939, того вже не знаю, тому, боячись бути під підозрою, мої родичі тримались осторонь. Якось в Оглядові (Радехівський район Львівської області), куди з Нивиць (село неподалік) бабуся послала маму занести записку, що комусь в лісі щось загрожує (маминого старшого брата бабця боялась посилати, бо він уже був підлітком, його могли затримати), маму зустріла тітка з Турянських, якої мама не пам’ятала, запросила в гості та дала почитати книжку Осипа Турянського про Лопатинський замок. Цей твір справив на маму дуже сильне враження. Однак, побачивши в руках мами цю річ, перелякана бабуся кинула книжку у вогонь зі словами: “За таке нас всіх можуть вивезти”… Усе життя мама хотіла перечитати цей твір. Я дуже хотіла знайти його для мами – так і не змогла.

Якби хтось допоміг…

/ / / /
    Галина Мирослава

    Галиною Мирославою та Галкою Мир (дитячі речі) я стала у 90-х роках минулого століття, малою дитиною підписувала свої записи по-іншому: Ляля Щаслива (в родині мене називали Лялькою, коли була маленькою, навіть зараз коли-не-коли так можуть сказати старші за мене), якийсь час побувала Галиною Мирославич та під родинним прізвищем Козак, у газеті ,,Ратуша" мене представили одного разу під прізвищем по чоловікові (з ним також одного разу взяла участь у Літературному фестивалі в Чернівцях)...

    you may like this post