Павіль Ілля (ELIE ANATOLE PAVIL)

Сьогодні 12 травня. Якось закарбувалось у пам’яті, що французький художник українського походження, роботи якого є частиною світових музейних колекцій, зокрема колекції Національного музею сучасного мистецтва в Парижі, Ілля Анатолійович Павіль (Елі Анатоль) народився 12 травня (12 травня 1873 (Одеса) – 1948 (Рабат, Марокко).

Одну роботу цього художника, яка мене причарувала, якось я використала, коли записувала відео до поезії “Луни”.

Павіль виїхав з України ще юнаком. Відомо, що  переїхав до Парижа у 1892 році, оселився на Монмартрі, там прожив аж до другої половини 1930-х рр., згодом переїхав до дочки в Марокко, де жив і працював у Рабаті й Марракеші.

Художник писав імпресіоністичні пейзажі, жанрові сцени вуличного життя на Монмартрі, виконував малюнки пером, згодом на його полотнах з’явились східні сюжети. Французьке мистецтво набувало нових відтінків з часом, Павіль усмоктував нове у французькому мистецтві, тож не дивно, що так чи інакше штрихи часу можна зауважити і на його полотнах.

За життя художник виставлявся в салоні Товариства французьких художників, Осінньому салоні й Салоні Незалежних (1905 – 1906). У 1906 – 1929 провів персональні виставки в галереях G. Petit і Bernheim, в 1933 – в галереї J. Charpentier. Отримав срібні медалі Осіннього салону (1930 і 1931). Нагороджений орденом Почесного легіону.

https://www.leightonfineart.co.uk/artist/elie-anatole-pavil/

 

/ / / /
    Галина Мирослава

    Галиною Мирославою та Галкою Мир (дитячі речі) я стала у 90-х роках минулого століття, малою дитиною підписувала свої записи по-іншому: Ляля Щаслива (в родині мене називали Лялькою, коли була маленькою, навіть зараз коли-не-коли так можуть сказати старші за мене), якийсь час побувала Галиною Мирославич та під родинним прізвищем Козак, у газеті ,,Ратуша" мене представили одного разу під прізвищем по чоловікові (з ним також одного разу взяла участь у Літературному фестивалі в Чернівцях)...